Loodusseiklused OÜ sündis 9.10.2018 õhtul kui Gedy ja Toomas Matisen arutlesid oma hubases kodus inimeste väärtushinnangute ja laste kasvatamise üle. Ühine visioon sellest, kuidas seikluskasvatus, mängulisus igapäevaelus ning loodushoidu ja aktiivset liikumist toetavad peretraditsioonid vormimad ettevõtlikke, loovaid, sotsiaalselt pädevaid ja enesekindlaid inimesi, andis hoogu juba ammusele unistusele - luua ettevõte, mis pakub omanäolisi ning personaalseid seiklustegevusi just nendel eesmärkidel.

Loodusseikluste OÜ eesmärgiks on propageerida liikumist Eesti looduses koos mängulise seiklustegevusega, toetada suhtlemisoskuste ja loovuse arengut, loodushoidlikku ja tervislikku eluviisi ning pakkuda erinevaid eneseväljenduse ja elamusterohkete traditsioonide algatamise võimalusi. Selleks pakub ettevõte erinevaid õpitubasid, meeskonna- ja rollimänge, personaliseeritud matka- ja seiklustegevusi erinevas vanuses era- ning juriidilistele isikutele, nii eesti kui inglise keeles.

Toomas Matisen

Olen alati nautinud looduses viibimist. Seikluslik eluviis sai alguse noorukieas, kui tekkis Eesti Skautide Ühinguga koostöös võimalus õppida köietööd ja seiklustegevust. Selle juurde kuulus ka ronimis- ja mägimatkamise koolitused. Aastate jooksul olen aidanud korraldada seiklustegevust erinevatel matkadel ja üritustel üle Eesti. 

Matkamine ja seiklus on minu jaoks tegevus, mis võimaldab iseennast tundma õppida, läbi eneseületuse ja mugavustsoonist välja saamisega. Tahan, et rohkem inimesi seda kogeda saaks. Elu on seiklus!

toomas profiil.jpg

Olulised läbitud koolitused:

  • Mägironimise abitreener EKR3, Eesti Matkaliit, 05.-27.10.2019, 38 h
  • Skautlik köietöö kursus "Ämblik" I, II ja II
  • Suurematesse ettevõtmistesse kaasame oma häid matkasõpru ja koostööpartnereid, kelle väärtused ühtivad meie missiooniga.

Gedy Matisen

Iga-aastased seenel ja marjul käimised vanaemaga õpetasid mind loodusest lugupidama ning innustasid loodusteadusi õppima. Sportliku matkamise vastu tekkis huvi juba 5-aastasena kui esimest korda isaga rattamatkale kaasa sain. Teismelisena seiklesin Eestimaa metsades skautidega - seal kohtusin ka Toomasega! 

Matkade planeerimist, laagrite korraldamist, seiklusradade ja loodusprogrammide loomist, mägedes matkamist ning kaljul, jääl ronimist olen õppinud erinevate asutuste ja klubide all. Täiendkursuste fusioon mängulisest õppest, põgenemistoa metoodikast ja LARP'ide korraldamisest abistavad mind loometöös. Nüüd tahan oma oskusi proovile panna ning inimesi loodusesse liikuma ja mõtlema suunata.

Gedy profiilikas.jpg

Olulised läbitud koolitused:

  • Alustava ettevõtja baaskoolitus, SA Tartu Ärinõuandla, 56 akad. h.
  • Mägironimise abitreener EKR3, Eeati Matkaliit, 05.-27.10.2019, 38 h
  • Spordi üldained, abitreener, tase 3, Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduse instituut, 02.02-10.03.2019, 30h
  • Matkamise keskõppekursus, Harju matkaklubi, 8.06.2019, 60 h, 
  • Laagrikasvataja, tase 4, osakutsetunnistus, ENTK, 26.06.2019-25.06.2024
  • Esmaabi täiendõpe, Juunika Koolitus, 8 akad.h., 07.06.2019-06.06.2022
  • Skautlik köietöö kursus "Ämblik" I